FOX kemp 2020: zábavná příprava na novou sezonu

14.08.2020 | Matěj Černík

Už v pondělí zahájí páťáci jako první smíchovská kategorie ostrou přípravu na novou sezonu. Ještě než se na ni ale vrhneme, pojďme se podívat na druhý ročník našeho klubového kempu.

Kemp zaměřený na dovednosti a hru

V průběhu kempu jsme se nevěnovali všem aspektům hry, ale zaměřili jsme se převážně na individuální dovednosti; bruslení, práci s kotoučem, kličky či střelu. Do tréninků byla zařazena spousta her, které jednak všechny bavily, hlavně zde ale všichni dostali prostor všechno nové využít v hokejové praxi, jak potvrzuje i jeden z účastníků kempu, mladší žák Sam Orgován: „Hrajeme spoustu her a hodně nacvičujeme věci, které často použijeme v zápase.“

Na své si přišel i brankář, Honza Bouška, který nastupuje za Buldoky Neratovice a který na kemp přijel díky spolupráci našeho klubu s projektem Goalie Service. Zatímco ostatní hráči bruslili, věnoval se mu trenér brankářů. Potom se samozřejmě zapojil do střeleckých cvičení, kde mohl chytat střely i o několik let starších hráčů.

Pro všechny věkové kategorie pod dohledem spousty trenérů

Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem kempu byl obrovský – 10 let. Díky individuálnímu přístupu a dovednostnímu tréninku to však nevadilo, naopak. „Na dětech bylo vidět, jak si to užívaly. Spojení starších s mladšími dětmi, kde bylo vidět, jak jim starší pomáhají, bylo super,“ říká trenér starších žáků a dorostu Martin Veselý.

S tím, že naše nastavení kempu hráčům prospívá, souhlasí i Jaroslav Rittig – trenér smíchovské třetí třídy, který se kempu zúčastnil jako studující trenér licence B. „Myslím, že je to přínosné i pro samotné hráče, kteří mají díky tomuto projektu jedinečnou možnost si vyzkoušet individuální přístup. Líbilo se mi, že kemp byl postaven na hodně hrách, ale i pilovaní techniky. Mým názorem je, že léto je pro malé hokejisty ideální dobou, kdy si mohou bruslení užívat, ale také dobou, kdy je čas při technických věcech zpomalit a naučit se věci, které ještě neumí, a zdokonalit věci, ve kterých mají nedostatky.“

Stejně jako on se kempu zúčastnili i další trenéři, kteří budou trénovat mládež v celé řadě klubů po celé republice. „Z mého pohledu je velice dobré propojení studia s tímto kempem, protože si noví trenéři mohou hned vyzkoušet všechny nové poznatky v praxi,“ dodává Jarda Rittig.

Cíl: využít vše v sezoně

Podle hodnocení všech zúčastněných můžeme kemp považovat určitě za vydařený. „Největší radost pro nás byla, když děti na konci kempu chtěly pokračovat a nechtěly končit,“ říká Martin Veselý. Jeho slova ostatně dokládá i Sam Orgován: „Fox camp je kvalitní camp. Je to podle mě zábava, baví mě na tom, že tam jsou hodně dobří trenéři, kteří u každé věci vysvětlí, jak se dá využít na ledě v zápase.“

Teď už ale není ani tak podstatné to, jak koho kemp bavil a co se na něm kdo naučil, ale spíš to, jak budou účastníci kempu schopni využít získané dovednosti v nadcházející sezoně. A to se dozvíme již brzy!

Příští domácí utkání

Muži | Sobota 03.10.2020