Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vladimír Dohnal: všichni mladí brankáři udělali veliký pokrok

04.05.2020 | Matěj Černík

Poměrně specifickou oblastí v ledním hokeji je trénink brankářů. V našem klubu mají gólmany na starosti už druhým rokem trenéři z projektu Goalie Service, zejména Martin Michajlov, brankář pražské Slavie, a jeden ze zakladatelů projektu, Mgr. Vladimír Dohnal, se kterým jsme si povídali tentokrát.

Jak projekt Goalie Service vznikl?

Krátce po skončení mého angažmá v klubu Piráti Chomutov jsem přemýšlel, co dál. Oslovil jsem svého bývalého spolupracovníka právě z Chomutova, pana Josefa Bruka (mimo jiné osobní trenér Dominika Haška), zda-li by měl zájem spolupracovat na vytvoření nové brankářské školy. Vzhledem ke svému věku to s díky odmítl, ale spojil mě s jedním ze svých bývalých svěřenců Petrem Přikrylem, který právě začínal trenérskou dráhu v Litoměřicích. Po prvním setkání jsme si potvrdili, že naše filosofie a vize se shodují a založili jsme Goalie Service. Po roce fungování jsme oslovili Romana Málka, který se k nám připojil a doplnil tým hlavních trenérů. Postupně jsme oslovovali další trenéry nebo brankáře, kteří se do projektu zapojují. Na našich akcích nebo v klubech, se kterými spolupracujeme, nám za šest let fungování prošlo rukama zhruba 500 brankářů od nejmenších až po brankáře NHL.

Jak jste se dostali k trénování brankářů v klubu HC Smíchov 1913?

Ke spolupráci mě oslovil šéftrenér klubu pan Gandalovič, kterého jsem znal ještě z dob svého aktivního hraní. Chtěl trochu rozvinout přípravu brankářů tady v klubu. Nabídl jsem mu propojení s trenéry z naší brankářské školy. Díky tomu své vědomosti a zkušenosti předávají kromě mě i Jakub Skuhrovec, výše zmiňovaný Martin Michajlov a krátkodobě vypomáhají i další trenéři našeho projektu. Jsem také rád, že se do našeho trenérského štábu zařadil odchovanec klubu Matěj Černík.

Je trénování brankářů na Smíchově v něčem specifické?

Napadají mě dvě věci – pozitivní je, že můžeme mít speciální brankářský trénink, nikoliv pouze trénink s týmem, v rozumném odpoledním čase, to v jiných klubech není běžné. Negativně vnímám absenci vlastního stadionu, to bude klubu vždy bránit v rozkvětu.

Spolupracuje se vám dobře s klubem a ostatními trenéry?

S klubem je spolupráce příkladná, trenéři a všichni kolem dobře pochopili, jak důležitá je pravidelná a systematická příprava brankářů a dokázali vyhovět všem našim přáním a podmínkám.

Jak teď zvládáte tréninky, když je není možné uspořádat klasickým způsobem?

To, jak tréninky zvládají by možná byla spíše otázka na naše brankáře. Pro mě „trénování“ v této době znamená každotýdenní tvorbu tréninkového plánu, který všichni zvládnou v domácích podmínkách. Připravuji cvičení, která budou brankáře bavit a budou je i systematicky rozvíjet. Také se snažím, aby se cvičení neopakovala, což je důležité z psychologického hlediska.

Jak byste zhodnotil naše brankáře v letošní sezoně?

Letos jsem pracoval hlavně s mladšími kategoriemi, ty starší jsem vídal pouze při záskocích na speciálních brankářských trénincích. Všichni mladí brankáři udělali velký pokrok, mohu říct, že si osvojili většinu bruslařských technik i techniku jednotlivých zákroků. Vždy, když začínáte v novém klubu, nějakou dobu trvá, než si brankáři na vaší „výuku“ a vedení zvyknou a práce, kterou jste s nimi udělali, se začne projevovat. Líbí se mi, že většina brankářů v klubu chodí na náš trénink s nadšením, a právě díky tomu mohu říci, že si spolupráci užíváme.

 
Utkání
Muži | Sobota 22.02.2020
HC Berounští medvědi - HC Smíchov 1913
3:8 (0:3, 2:2, 1:3)
 
Junioři | Neděle 23.02.2020
HC Smíchov 1913 - SK Sršni Kutná Hora
5:6 sn (3:1, 0:2, 2:2, 0:1)
 
Dorost | Neděle 23.02.2020
HC Domažlice - HC Smíchov 1913
15:2 (6:0, 8:0, 1:2)
 
Starší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
5:5 (2:1, 1:4, 2:0)
 
Mladší žáci | Neděle 16.02.2020
HC Benátky nad Jizerou - HC Smíchov 1913
2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
 
5. třída | Pátek 14.02.2020
HC Smíchov 1913 - HC Kobra Praha
2:11 (1:5, 1:5, 0:1)
 
Aktuální články
Letní FOX kemp 2020 odstartoval!

Začal druhý kemp v režii našeho klubu! 24 hráčů a jednoho brankáře čeká celkem 16 tréninků, na nichž se jim bude věnovat celá řada...

 
Známe termíny soustředění

Prázdniny sice ještě ani nezačaly, ale už teď může mít každý naplánované dvě letní hokejové akce pod hlavičkou HC Smíchov 1913; po...

 
Na letní kempy máme stále volná místa!

Máte už program na léto? Jestli ne, přihlaste se na letní kempy HC Smíchov! První se koná 1. – 3. 7. na zimním stadionu v Benešově a je...

 
Radek Uhlíř: učebnici matematiky jsem občas musel vytáhnout i v trenérské kabině
 
Muži: z outsidera týmem, který umí porazit každého
 
Mladší žáci: úspěšný ročník hokejově dospívá
 
Co dělat, když není co dělat?
 
5. třída: hráči v nové kategorii se v mnohém zlepšili
 
V létě zpět do formy na kempech HC Smíchov 1913
 
Prvňáci zakončili sezónu turnajem v Černošicích
 
Bannery
 
HC Smíchov 1913 - kontakt: gandalovic@hcsmichov.cz RSS